Czas na zmiany

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 15,00 zł 15.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 3
Kod produktu: 978-83-7965-008-8

Opis

30,00 zł   

Autor: Jarosław Kaczyński
Rok wydania: 2015
Liczba stron: 246
Rozmiar: 13,5 x 21,5 cm
Okładka: miękka, szyta, klejona

 

Poglądy Jarosława Kaczyńskiego wyrażane w połowie 1993 roku są wciąż aktualne. Wciąż uderza jego przenikliwość przy analizowaniu postsolidarnościowych i postkomunistycznych środowisk władzy początków transformacji. W publikowanej rozmowie polityk jawi się jako analityk i wizjoner, szczególnie – wizjoner niezbędnych reform państwa. (…) Z jego inteligencją, charyzmą i wolą może to zaowocować nową strategią dla Polski; przy wsparciu przez PiS i Kaczyńskiego Solidarności i zdobyciu jej zaufania. Bo to Solidarność wiernie trzyma straż przy grobie księdza Popiełuszki, to jej działacze w jednym z małych miast muszą dziś płacić kary za powieszenie biało-czerwonych chorągwi na skwerze żołnierzy wyklętych.
prof. Jadwigi Staniszkis
/ze wstępu do nowego wydania/

„Okrągły stół” przebiegał w atmosferze dwuznaczności i niejasności moralnej. Nie rozdzielono starych i nowych czasów, PRL i niepodległej Polski. Zabrakło elementu inauguracji. Nie zburzono Bastylii. „Okrągły stół” na pewno tym nie był, dzień 4 czerwca 1989 roku też nie. Zaciążyło to w istotny sposób na świadomości społecznej. Cały czas istnieje element kontynuacji. Nie wiadomo, gdzie się kończy PRL, a zaczyna wolna Rzeczpospolita. Nie powiedziano ludziom wyraźnie, czym było powojenne pięćdziesięciolecie: formą protektoratu, obcą okupacją czy ułomnym państwem polskim?

Tylko radykalne zmiany w administracji i budowa elitarnego aparatu specjalnego mogą zahamować postępujący rozkład państwa.

Książka została opracowana na podstawie naszych rozmów z Jarosławem Kaczyńskim przeprowadzonych w pierwszej połowie 1993 roku.
Redagując tekst staraliśmy się zachować charakterystyczny dla tego polityka sposób postrzegania polskiej rzeczywistości oraz przedstawić jego zamysł przełamania postkomunistycznego układu i budowy nowego państwa.

[...] Usuwając się w cień, chcieliśmy pozwolić Jarosławowi Kaczyńskiemu na pierwsze tak obszerne przedstawienie swoich racji, co tradycyjnie uniemożliwiają mu zmonopolizowane przez lewicę środki masowego przekazu.
Michał Bichniewicz, Piotr M. Rudnicki (z przedmowy do wydania z 1993 roku)

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl