Przestępczość zorganizowana. System zwalczania. Wydanie zaktualizowane

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 22,00 zł 22.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Kod produktu: 978-83-64785-02-3

Opis

35,00 zł

Autor: Wiesław Mądrzejowski
Rok wydania: 2015
Liczba stron: 216
Rozmiar: 17 x 24 cm
Okładka: miękka, szyta, klejona

 

Zjawisko przestępczości zorganizowanej cechuje się niezwykłą dynamiką. Sprawcy  dostosowują formy swojej działalności do aktualnej sytuacji gospodarczej i polityczno-społecznej. Stąd też informacje o formach zorganizowanej działalności przestępczej i metodach jej zwalczania, zawarte w różnych publikacjach, stosunkowo szybko tracą swoją aktualność.

 Skuteczne przeciwdziałanie opisywanemu zjawisku wymaga przygotowania wyspecjalizowanych kadr zarówno w organach ścigania, jak i w innych instytucjach przeciwdziałających przestępczości zorganizowanej  i zagrożonych jej działaniami (administracja państwowa i samorządowa, administracja gospodarcza, instytucje finansowe i kontrolne, przedsiębiorstwa). Zapotrzebowanie na dobrze przygotowanych specjalistów potrafiących skutecznie a jednocześnie zgodnie z prawem podejmować walkę z przestępczością zorganizowaną ciągle wzrasta. Poza ogólną wiedzą o formach przestępczości zorganizowanej, mechanizmach najczęściej występujących przestępstw, narzędziach i metodach działania grup przestępczych niezbędna jest aktualna wiedza o środkach, jakimi dysponuje państwo i jego obywatele w walce z tymi strukturami. Narzędzia te oraz sposoby ich stosowania są ciągle doskonalone, zmieniają się odpowiednie przepisy i ich interpretacja.

 Celem tej publikacji jest więc zarówno przedstawienie najbardziej aktualnych zagrożeń ze strony przestępczości zorganizowanej oraz środków, jakimi można ją skutecznie zwalczać, jak i omówienie praktycznych zasad stosowania tych środków.

 Publikacja przeznaczona nie tylko dla studentów prawa i kierunków związanych z bezpieczeństwem wewnętrznym, ale także dla osób i instytucji już zaangażowanych w zwalczanie opisywanego zjawiska. Treść publikacji oparta jest na wynikach dotychczasowych badań prowadzonych w tym obszarze w kraju i za granicą, jak i na własnych doświadczeniach autora zajmującego się tą problematyką praktycznie i teoretycznie od ponad trzydziestu lat.

 FRAGMENT RECENZJI

„W opracowaniu szeroko omawiana jest problematyka związana z przestępczością zorganizowaną, począwszy od jej genezy po charakterystykę w poszczególnych krajach. Pokazane zostały sposoby działania instytucji stworzonych do zwalczania przestępczości zorganizowanej. (…) Stanowi kompendium wiedzy na temat przestępczości zorganizowanej i może pełnić funkcje bardzo przydatnego podręcznika przeznaczonego dla słuchaczy i studentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, jak i innych uczelni wyższych."

gen. Kazimierz Szwajcowski, Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie

Wiesław MĄDRZEJOWSKI - doktor nauk prawnych, były oficer Biura d/w z Przestępczością Zorganizowaną KGP, gdzie kierował Wydziałem Operacyjno-Śledczym koordynując walkę  z grupami przestępczymi na obszarze całego kraju. organizował i kierował pionem analiz i kontaktów międzynarodowych Centralnego Biura Śledczego pełniąc funkcję zastępcy Dyrektora CBŚ. Pracownik naukowo-dydaktyczny Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, były Komendant-Rektor tej uczelni, prowadzący badania nad zjawiskiem przestępczości zorganizowanej. Autor szeregu książek i artykułów poświęconych tej problematyce.

  Katalog Bezpieczeństwo do pobrania:

Publikacje akademickie i profesjonalne_Katalog wydawniczy 2016/2017_Bezpieczeństwo

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl