Wspomnienia z Kazachstanu

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 38,00 zł 38.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Kod produktu: 978-83-7965-180-1

Opis

 

 60,00 zł

 

Autor: Bł.ks. Władysław Bukowiński
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 288
Rozmiar: 17 x 24 cm
Okładka: twarda, szyta, klejona

 

11 września 2016 roku to dzień beatyfikacji w Astanie księdza Władysława Bukowińskiego (1904–1974), niestrudzonego i bohaterskiego, który poświęcił swoje życie pracy duszpasterskiej wśród żyjących tam katolików. Mimo ciężkich doświadczeń, jakich doznał jako więzień sowieckich łagrów, przyjął dobrowolnie w 1954 roku obywatelstwo ZSRS, nie chcąc opuścić zapomnianych i żyjących bez opieki duchowej Polaków i Niemców, rzuconych przez los do Karagandy i na ogromne terytoria Kazachstanu i innych sąsiednich republik. Więziony wielokrotnie za nielegalną działalność duszpasterską pozostał wierny do końca swemu powołaniu.

Wspomnienia z Kazachstanu to bardzo osobista relacja księdza Bukowińskiego z jego pracy, napisana podczas krótkiego pobytu w Polsce w 1969 roku na prośbę kardynała Karola Wojtyły.

Książka ta ukazała się przed laty w Paryżu, jako pierwsza publikacja wydawnictwa "Spotkania". Jej maszynopis został przekazany Piotrowi Jeglińskiemu przez papieża Jana Pawła II.

„Cieszę się, że postać tego bohaterskiego kapłana nie idzie w zapomnienie. (...) Bogu dziękuję, że mogłem go osobiście poznać, budować się jego świadectwem i wspierać w każdy możliwy w tamtych czasach sposób”

fragment listu Jana Pawła II do kard. F. Macharskiego z 2004 r.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (1)

15 września 2016

polecam wspomnienia księdza z nieludzkiej ziemi - czasy sowieckie łagry 13lat wkroczenie Niemców -- dobrowolny pobyt księdza - spowiada - naucza chrzci -- odratowany cudem -- kopalnia miedzi/praca -- KSIĄZKA KTÓRA POWINIEN ZNAC KAŻDY --- DZIŚ BŁOGOSŁAWIONY -- WYTRWAŁ DO KOŃCA --- POLECAM

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl